Liberalios demokratijos pergalė Lietuvoje ir Europoje

Liberali demokratija ir bendrosios Europos vertybės šiandien susiduria su vis augančia banga populistų ir radikalų, siekiančių didesnio visuomenės susipriešinimo, naujų sienų ar aukštesnių barikadų.

Europos Sąjungos valstybės kasdien mokosi, kaip su šiais iššūkiais tvarkytis. Klaidų nebuvo išvengta. Radikalai ir populistai iš kairės ar dešinės nepaiso jokių taisyklių.

Lietuvos narystės Europos Sąjungoje daugeliui suteikė ir toliau teiks plačias galimybes. Euras sujungė Lietuvą su Europa dar tvirčiau, tačiau ES nares turėtų vienyti daugiau nei euras ir bendra ekonominė erdvė. Reikia tikros, išbaigtos valstybių narių politinės ir ekonominės sąjungos.

Esu tikras, kad siedami savo ateitį su vieninga ir stipria Europa, turime palaikyti tokį ES ateities scenarijų, kuris Lietuvai reikštų lygiavertę narystę, pirmiausia – vienodas ir palankias galimybes mūsų piliečiams, mūsų verslui visoje Europoje. Tai užtikrins Lietuvos ekonominio augimą perspektyvą. Žinoma, ne mažiau svarbus kultūrinio bendrumo, tvirtų Lietuvos sąlyčio taškų su Europa palaikymas.

Daugiau pasitikėjimo ir darnos, naujų liberalių idėjų pergalių labai reikia ir Lietuvai. Yra tik vienas kelias susigrąžinti rinkėjų tikėjimą bei pasitikėjimą Lietuvos liberalais – tai atsinaujinimas.

Tikiu, kad atsinaujinę liberalai grįš į šalies politinę darbotvarkę ir taps ryškia alternatyva trumparegiam valstietiškumui, visažiniam konservatizmui ar nomenklatūrinei socialdemokratijai. Liberalai gali ir turi būti nepalyginamai stipresnė opozicija dabartiniame Lietuvos politiniame žemėlapyje, kuriame yra per daug draudimų, gąsdinimų ir pamokslavimų.