Federalizmas ir Lietuva

Europos federalistų sąjunga Lietuvoje (EFSL) - 2012 m. įsteigta nevyriausybinė, visuomeniniais pagrindais veikianti asociacija, siekianti gilesnės Europos politinės ir ekonominės integracijos. Buvau šios organizacijos pirmininku iki 2018 m. Dabar jai vadovauja dr. Klaudijus Maniokas.

EFSL yra vienintelė tokia organizacija Baltijos šalyse, tikimės, kad ateityje paskatinsime panašių proeuropietiškų organizacijų susikūrimą ir Latvijoje bei Estijoje.

EFSL vienija įvairių politinių pažiūrų, amžiaus, išsilavinimo ir profesijų piliečius, kuriuos sieja pasiryžimas siekti visavertės Lietuvos narystės politiškai ir ekonomiškai suvienytoje Europoje, turinčioje efektyvios transnacionalinės demokratijos pagrindus.

EFSL yra viena iš 24 nacionalinių Europos federalistų organizacijų, kurias jungia viršnacionalinė Europos federalistų sąjunga (angl. Union of European Federalists), įsteigta netrukus po Antrojo pasaulinio karo ir neseniai minėjusi savo 70-ąjį jubiliejų.

Šios organizacijos sukūrimas buvo įkvėptas idėjos, kad tik Europos ir jos piliečių vienybė gali užtikrinti taiką bei stabilų ir saugų gyvenimą. Šiuo metu visoje Europoje federalistų gretose yra dešimtys tūkstančių narių, tarp jų įvairioms partijoms priklausantys Europos ir nacionalinių parlamentų nariai, mokslininkai, diplomatai.

Esu tikras, kad šiandien Lietuvai naudinga gilesnė Europos Sąjungos ekonominė-politinė integracija, mūsų šaliai nepriimtinas vadinamasis „dviejų greičių“ Europos scenarijus. Šiandien ES susiduria su rimtais iššūkiais ir tenka pripažinti, kad ES, kaip vieningas politinis-ekonominis darinys, dar nėra baigta kurti.

Neabejoju, kad gilesnė ES valstybių integracija yra protingas sprendimas, o kartu – vienas pagrindinių tikslų, kurių turėtų aktyviai siekti ir Lietuva. Lietuvai, dalyvaujant ES viršūnių susitikimuose, ateityje būtų naudinga aiškiau išsakyti savo poziciją esminiais klausimais, nesibaiminant įvardyti ir pragmatiškų šalies interesų. Tai neprieštarauja federacinės Europos idėjai.

Mūsų šalyje veikianti EFSL savo narius kviečia į įvairias diskusijas apie ES iššūkius, kasmet per Europos dienos minėjimą rengia jau tradicija tapusį Europos maršą. Prisijungti prie šių renginių mielai kviečiami visi, neabejingi Europos ateičiai.

Jeigu norėtumėte daugiau sužinoti apie EFSL veiklą ar tapti nariu, rašykite: eurofederalistai@gmail.com

Europos federalistai Lietuvoje – facebook’e.

Daugiau apie Europos federalistų sąjungą (anglų kalba) - čia.

federal