P. Auštrevičius Europos Parlamente surengė specialią diskusiją dėl Krymo ir žmogaus teisių pažeidimų Ukrainoje

2014 12 05 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Europos Parlamento (EP) nario Petro Auštrevičiaus iniciatyva Briuselyje, EP Žmogaus teisių komitete, buvo surengta speciali diskusija (klausymai) dėl Rusijos nusikaltimų Kryme ir Donbase.

Europos Parlamento Žmogaus teisių komitete vakar diskutuota dėl okupacinės Rusijos valdžios nusikaltimų ir žmogaus teisių pažeidimų Kryme bei rytų Ukrainoje. P. Auštrevičiaus kvietimu Briuselyje vykusiuose klausymuose dalyvavo Ukrainos žmogaus teisių komisarė Valerija Lutkovska, Krymo totorių Medžliso pirmininkas Refatas Čiubarovas, kiti žinomi Ukrainos žmogaus teisių gynėjai.

„Rusija Kryme elgiasi kaip tikra okupacinė valdžia, ką Lietuvai teko patirti Antrojo pasaulinio karo metais ir po jo. Kryme vykdomas nelojalių Rusijos valdžiai žmonių persekiojimas – grupė totorių bendruomenės lyderių buvo priversti palikti regioną, kelios dešimtys žmonių rasti nužudyti arba yra tiesiog dingę be žinios. Šių nusikaltimų iki šiol niekas netiria“, – Briuselyje teigė P. Auštrevičius.

Liberalas pabrėžė, kad Kryme uždaromos ukrainietiškos ir totoriškos mokyklos, maldos namai, naikinamos totorių savivaldos institucijos. Prasidėjo priverstinis žiniasklaidos priemonių ir nevyriausybinių organizacijų perregistravimas, nuo kitų metų daugelis jų bus uždarytos. P. Auštrevičius akcentavo, kad rytų Ukrainoje, Donbase, tebevykdomi karo nusikaltimai.

Ukrainos atstovai Briuselyje pateikė duomenis, kad nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios savo namus buvo priversti palikti ir pabėgėliais tapo apie 900 tūkstančių žmonių, iš viso Ukrainoje gyvybės neteko daugiau nei 4 tūkstančių žmonių. Vien po vadinamųjų Minsko paliaubų, paskelbtų rugsėjį, Donbase žuvo virš tūkstančio žmonių.

„Dėsiu visas pastangas, kad Europos Parlamente klausymai apie Rusijos vykdomus nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje taptų nuolatiniais. Tai leis tinkamai įvertinti informaciją ir suformuoti objektyvią Europos Parlamento nuomonę bei išvadas “, – teigė P. Auštrevičius, EP Užsienio reikalų komiteto narys.