P. Auštrevičius ir grupė europarlamentarų reikalauja Rusijos valdžios atsakomybės dėl išpuolių Šiaurės Kaukaze

2018 01 18 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Petras Auštrevičius kartu su 25 europarlamentarų grupe šiandien griežtai pasmerkė išpuolį prieš žmogaus teisių organizaciją „Memorial“ Ingušijoje ir „Memorial“ Čečėnijos skyriaus vadovo Ojubo Titijevo areštą. EP nariai šiuos išpuolius laiko politiniais ir ragina Rusijos Federaciją kuo greičiau paleisti laisvėn O. Titijevą.

„Mes esame įsitikinę, kad tai yra politinis išpuolis, siekiant įbauginti visus, kurie kovoja už žmogaus teises Rusijos Federacijoje. Reikalaujame Rusijos valdžios kuo greičiau paleisti O. Titijevą bei užkirsti kelią tolesniam savo piliečių žmogaus teisių ir laisvių pažeidinėjimui“, – rašoma P. Auštrevičiaus ir grupės EP narių pareiškime.

Šiandienos europarlamentarų pareiškime taip pat griežtai pasmerktas Rusijos žmogaus teisių organizacijos „Memorial“ biuro Ingušijoje padegimas. „Memorial“ yra viena garsiausių ir seniausiai veikiančių žmogaus teisių organizacijų Rusijoje. Organizacijos biuras Ingušijoje buvo padegtas sausio 17 dieną.

Žmogaus teisių stebėtojų vertinimu, ši ataka yra akivaizdžiai susijusi su ankstesniu O. Titijevo, „Memorial“ Čečėnijos skyriaus direktoriaus, sulaikymu, jam pateikus sufabrikuotus kaltinimus. Organizacija „Memorial“ nuolatos fiksuoja žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje ir teikia ataskaitas apie Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo režimo vaidmenį, režimo vykdomus kankinimus ir grobimus.