Liberalų ir demokratų aljanso už Europą partijos pirmininkas G. Verhofstadtas organizuoja roko koncertą laisvai Rusijai

2016 02 25 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Esate kviečiamas į „Rokas Boriso Nemcovo atminimui„

Vasario pabaigoje minėsime pirmąsias Rusijos liberalios opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo metines. Ta proga, kovo 1 d., 20 val. Europos menų centre BOZAR ALDE frakcijos pirmininkas Guy Verhofstadtas kartu su Žanna Nemcova organizuoja roko koncertą, kuriame pasirodys žymi Belgijos grupė „Vive la fête“ ir rusų roko atlikėjai Vasia Oblomovas, „Centr“ ir „Televizor“.

Koncertas yra nemokamas, yra kviečiami ir žurnalistai. Dėl saugumo sumetimų, privaloma registracija šiuo adresu (address).

ALDE vadovas Guy Verhofstadtas:

„Borisas Nemcovas buvo geras draugas, o svarbiausia – neįtikėtinas įkvėpimo šaltinis. Jis pašventė visą savo gyvenimą demokratijai, laisvei ir atsakomybei Rusijoje. Dabar yra gyvybiškai svarbu, kad mes apmąstytume demokratinės Rusijos ateities perspektyvas ir stipresnius ryšius tarp ES ir Rusijos žmonių“.

Prašome atkreipti dėmesį, kad renginiai dėl Rusijos prasidės 13 val. 15 min. (Europos Parlamento auditorijoje PHS 3C050), kuomet Ilja Jašinas, vienas iš opozicinės partijos RPR-PARNAS lyderių, pristatys ataskaitą dėl Ramzano Kadyrovo ir jo poveikio Rusijos saugumui.

Šį renginį pradės Petras Auštrevičius, ALDE grupės pirmininko pavaduotojas. Andrew Rettmanas, „EU Observer“ Užsienio reikalų skilties redaktorius, pasidalins savo įžvalgomis apie ataskaitą ir jos poveikį ES-Rusijos santykiams.

Nuo 14.30 val. auditorijoje PHS 3C050 prasidės konferencija „Rusijos europinių pamatų stiprinimas“, kurioje dalyvaus opozicijos lyderis Michailas Kasjanovas, Boriso Nemcovo duktė Žana, eilė kitų Rusijos demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės veikėjų. Konferencijos pradžioje Borisui Nemcovui bus skirta Jeano Rey premija.

Parengė: ALDE politinės grupės Europos Parlamente spaudos komanda