Stipri bendruomenė ir šeima

Esu tikras, kad sveikos valstybės viena svarbiausių atramų turėtų būti stipri bendruomenė ir šeima.

Kai sakau stiprios bendruomenės, turiu omenyje žmonių įsitraukimą ne vien į savo bendrųjų reikalų tvarkymą, bet ir į valstybės gyvenimą, priimamus sprendimus. Kai sakau šeima – turiu galvoje meilę, pagarbą ir orumą kartu puoselėjančius žmones.

Pradėkime nuo elementarios pagarbos ir požiūrio į šeimą. Į tokią šeimą ar partnerystę, kuri šiandien yra kuriama laisvų žmonių, suprantančių, ką reiškia bendra atsakomybė ir įsipareigojimai.

Prastėjanti demografinė padėtis ir Europos kontekste milžiniška Lietuvos žmonių emigracija reikalauja imtis ypač drąsių veiksmų, realiai skatinant šeimas ir jų susikūrimą.

Šeimos turi būti skatinamos turėti daugiau vaikų, todėl pagaliau reikia užtikrinti, kad vaikų susilaukę žmonės turėtų palankias sąlygas grįžti į darbus ar užsiimti savo mėgiama veikla. Tai priklauso ne tik nuo mūsų verslo geranoriškumo.

Valdžia neturi teisės žeminti šeimų ir tėvų, įtvirtindama išlaikytinių ar „pašalpininkų“ mentalitetą. Būtina palanki mokesčių aplinka būtent dirbančioms šeimoms. Tokia sistema turi veikti nuo vaikų darželių iki mokyklų bei universitetų, tai privalo tapti ilgalaike valstybės ir privataus sektoriaus investicija, kuri neabejotinai atsipirks.