P. Auštrevičius Briuselyje surengė akciją, skirtą padėti milijonams namų netekusių ukrainiečių

2015 10 21 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
Pat Cox Petras Austrevicius2

Europarlamentaras Petras Auštrevičius kartu su Europos Parlamente įsteigta „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupe Briuselyje pradėjo humanitarinės pagalbos akciją, skatinančią padėti nuo karo nukentėjusiems ir namų netekusiems Ukrainos žmonėms.

„Per pusantrų metų nuo karo veiksmų ir agresijos Ukrainoje pradžios nukentėjo 5 milijonai ukrainiečių, iš kurių net 1,7 milijono vaikų. Tai milžiniški skaičiai. Artėja žiema, todėl namų netekusiems ir nukentėjusiems žmonėms ypač svarbi pagalba – jiems trūksta šiltesnių drabužių, avalynės, antklodžių, maisto produktų. Istorinių išbandymų akivaizdoje Ukrainos žmonėms turime ir galime suteikti žmogišką paramą, nutiesti solidarumo tiltą. Tikiuosi, kad paramai susiburs daug geros valios žmonių nuo Briuselio iki Lietuvos“, – sako Europos Parlamento narys, akcijos iniciatorius P. Auštrevičius.

Humanitarineiniciatyva3Humanitarinės pagalbos iniciatyvos Briuselyje, Europos Parlamente, pradžią kartu su P. Auštrevičiumi paskelbė buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas. Europos Parlamento ir įvairių ES institucijų atstovai kviečiami aukoti daiktus ir drabužius iki lapkričio 30 dienos. Lietuvoje paaukoti ir padėti Ukrainos žmonėms galima per „Lietuvos Caritas“ organizaciją.

Paaukoti daiktai ir drabužiai bus pristatyti į pabėgėlių centrus, veikiančius rytų Ukrainoje.

2014 m. rudenį P. Auštrevičius kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga surengė meno darbų aukcioną, skirtą sužeistiems Ukrainos kariams paremti. Aukciono metu iš viso buvo surinkta 107,8 tūkst. litų, šios lėšos buvo skirtos mūšiuose sužeistų Ukrainos karių amputuotų galūnių protezavimui.