P. Auštrevičius: „Europos Parlamento vadovo M. Schulzo žodžiai Lietuvai įkvepia“

2015 03 05 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva vakar Briuselyje, Europos Parlamente, surengtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjimo renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Europos Parlamento vadovai, parlamentų nariai.

Briuselyje vykusiame renginyje Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas teigė, kad dar 1989 m. rugpjūčio 23 d. parodyta Baltijos šalių vienybė, kai Vilnių, Rygą ir Taliną sujungė gyva žmonių grandinė, dainomis nutiesė kelią į Nepriklausomybę.

„Kaip lengvai šios demonstracijos galėjo virsti tragišku kraujo praliejimu. Tą matėme 1953 m. Berlyne, 1956 m. Budapešte, 1968 m. Prahoje. Nebuvo jokios garantijos, kad gėlės ir žvakės, dainos ir maldos triumfuos prieš tankus ir ginkluotąsias pajėgas, prieš pastatytas sienas. Privalome tai prisiminti tam, kad suprastume išskirtinę žmonių drąsą, baimes, kurias jie nugalėjo. Taip įvyko todėl, kad žmonės norėjo gyventi laisvėje – mes esame smarkiai skolingi šiems drąsiems žmonėms“, – sakė Europos Parlamento pirmininkas M. Schulzas.

EP vadovas teigė, kad kovą už laisvę žymėjo ne tik siekis nusimesti sovietų jungą, bet ir noras „vėl tapti Europos dalimi“, kuria Baltijos, Rytų ir Vidurio Europos valstybės visada buvo. M. Schulzas pabrėžė, kad lietuvių tikėjimo Europa nesugriovė net gili ekonominė krizė.

„Suprantama, prisijungus prie Europos Sąjungos Lietuvos žmonių viltys dėl geresnės ateities išaugo. Tačiau juos užklupo gilios ekonominės krizės šokas. Nepaisant šios patirties, lietuviai atkakliai laikėsi tikėjimo Europos Sąjunga, sutiko daug ką paaukoti. Jie nepavertė Briuselio atpirkimo ožiu. Lietuviai tvirtai laikėsi Europos idėjos – gerais ir blogais laikais. Pasitikėjimas Europos Sąjunga ir tvirtas įsipareigojimas Europos solidarumui yra pavyzdys mums visiems“, – sveikinimo kalboje sakė M. Schulzas.

Europos Parlamento narys P. Auštrevičius teigia, kad tokie EP vadovo žodžiai įkvepia. „Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio išvakarėse matome naujas grėsmes, kurios yra visai čia pat. Tačiau esu tikras, kad įveikti praeities sunkumai mus užgrūdino nebijoti, susitelkti ir nugalėti“, – sakė liberalas.

Nepriklausomybės atkūrimo sukakties proga Lietuvos dailininkų sąjunga Europos Parlamente taip pat pristatė mūsų šalies menininkų darbus. Parodoje eksponuojami Arūnės Tornau, Augustino Savicko, Aloyzo Stasiulevičiaus, Jolantos Kyzikaitės, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų menininkų darbai.