Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus biuras maloniai kviečia į parodos atidarymą

2015 03 03 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Yanekina

Parodos anotacija

 Esu kūrėja, tapytoja, moteris, motina. Motinystės instinktas visada buvo ir yra mano sielos dalis, stipriai veikianti mano pojūčius ir mintis. Motyvai, atėję iš vaikystės, itin sustiprėja motinystės virsmo metu. Atgyja, tarytum tai buvo nutikę vakar. Todėl natūralu, kad naujam mano gyvenimo etape, gimus dukrytei Sofijai, pasikeitė ir kūrybos slinktis. Laikas sulėtėjo, tapybos drobių faktūros sušvelnėjo, nuskaidrėjo.

Drobėse išgyvenu ir savo praeities, ir dabarties refleksiją. Vaikų žaidimai, gimtadienis, vaikystės sapnai – visa tai laiko ženklų kalba. Gyvenimas – tai kelias, su savo pakopomis ir etapais. Šias slinktis atspindi charakteringų portretų ciklas, žymintis kelią iš vaikystės į paauglystę. Norėjosi „pagauti“ ir užfiksuoti šio virsmo pėdsakus paauglio įvaizdyje. Tai mintyse skrajojančio angeliško veido berniukas, jaunos mergaitės, būsimos moters koketiškas žvilgsnis, maištaujantis jaunuolis su pypke. Keliose drobėse atsispindi jau subrendusios, drąsios moters, atsidavusios motinos charakteris.

Šiuose tapybos lakštuose nusėdo man ypač artimas jausmų ir prisiminimų pasaulis, kuriamas ilgesio ir džiaugsmo gijomis. Mano praeities ir dabarties pasaulis, įsivaizduojamas ir esamas.

Natalija Janekina