P. Auštrevičius: „ES turi paskelbti sankcijas Rusijos pareigūnams pagal „N. Savčenko sąrašą“

2015 02 27 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Europarlamentaras Petras Auštrevičius ragina ES vadovybę skelbti papildomą sankcijų paketą konkretiems Rusijos Federacijos valdžios institucijų pareigūnams ir teisėjams pagal sudarytą „Nadijos Savčenko sąrašą“.

P. Auštrevičiaus teigimu, į „N. Savčenko sąrašą“ būtina įtraukti visus atsakingus asmenis, kurie prisidėjo prie neteisėto Ukrainos pilotės N. Savčenko sulaikymo ir įkalinimo. „N. Savčenko sąrašas“, liberalo manymu, gali būti sudarytas pagal analogišką tvarką kaip anksčiau JAV paskelbtas „Sergejaus Magnickio sąrašas“. Teisininkas S. Magnickis Rusijoje atskleidė valstybės lėšų grobstymą, tačiau pats buvo įkalintas ir mirė tardymo izoliatoriuje ikiteisminio tyrimo metu 2009 metais.

„Šiandien yra 77-oji įkalintos N. Savčenko bado streiko diena, pilotės gyvybė kabo ant plauko. Maskvos budeliams – atsakingiems Rusijos valdžios pareigūnams, šalies teisingumo ministrui, tyrėjams, prokurorams ir teisėjams – čia ir dabar reikia pasiųsti žinią, kad už šiuos veiksmus teks atsakyti. Kitos išeities, be papildomų ir dar griežtesnių sankcijų, nėra, nes Rusija toliau ciniškai šaiposi iš savo pačios Minske neseniai duotų įsipareigojimų paleisti karo belaisvius“, – sako Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos EP vicepirmininkas P. Auštrevičius.

Europarlamentaras dėl „N. Savčenko sąrašo“ sudarymo kreipėsi į Europos Sąjungos užsienio reikalų įgaliotinę Federicą Mogherini, taip pat – Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską.P. Auštrevičius taip pat paragino svarstyti galimybę ES įvesti naują sankcijų paketą, į jį įtraukiant tokias priemones, kaip Rusijos atskyrimą nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų SWIFT sistemos.

„ES nebegali pavėluotai reaguoti į Rusijos pareigūnų ir pasiuntinių nusikalstamą veiklą, nes to kaina – nekaltų žmonių gyvybės, o kitas taikinys – Mariupolis“, – sako P. Auštrevičius.