P. Auštrevičius: „Bevizis režimas su ES – mažiausia, ko nusipelno Ukrainos piliečiai“

2015 02 26 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
EP FriendsofEuropeanUkraine 90.jpg

Europos Parlamente veikiančios „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupės pirmininkas, europarlamentaras Petras Auštrevičius ragina ES paspartinti bevizio režimo su Ukraina įvedimo procedūrą.

P. Auštrevičiaus teigimu, savo namų darbus perėjimui prie biometrinių pasų Ukraina turi atlikti laiku, savo ruožtu Europos Sąjunga privalo būti tinkamai pasirengusi užtikrinti Ukrainos piliečiams bevizį kelionių režimą dar iki 2015 metų gegužės mėn. Rygoje vyksiančio ES ir Rytų Partnerystės šalių viršūnių susitikimo.

Tai P. Auštrevičius pabrėžė Briuselyje vykusio „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupės susitikimo metu, priėmęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko Volodymyro Groismano ir grupės parlamentarų delegaciją.

„Bevizis kelionių režimas su ES – mažiausia, ko šiandien nusipelno Ukrainos piliečiai. Svarbu, kad iki Rygoje vyksiančio ES viršūnių susitikimo neliktų jokių neaiškumų. Bevizis Šengeno zonos šalių režimas su Ukraina turi kuo greičiau pradėti veikti“, – sakė Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos vicepirmininkas P. Auštrevičius.

Briuselyje vykusio „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupės susitikimo metu liberalas akcentavo, kad Maskvos teismo sprendimas toliau kalinti Ukrainos pilotę Nadiją Savčenko yra eilinė apgailėtino cinizmo apraiška.

P. Auštrevičiaus teigimu, Ukrainai geras ženklas yra tai, kad šalies Aukščiausioji Rada – visiškai kitokia, nei buvo iki Maidano revoliucijos. „Šiuo metu Ukrainos valdžioje dirba politikai, pasiryžę atsikratyti ankstesniųjų valdžių ydų – korupcijos ir savivaliavimo. Džiugu matyti ryžtą iš esmės reformuoti šalies ūkį, kam Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga tarnauja kaip puikus pamatas“, – teigė P. Auštrevičius.

Po Vilniuje vykusio ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimo apsispręsta dėl bevizio Šengeno erdvės šalių režimo su Moldova, kuris įsigaliojo nuo 2014 m. balandžio 28 dienos. P. Auštrevičiaus inicijuota „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupė vienija 48 Europos Parlamento narius, atstovaujančius visoms pagrindinėms proeuropietiškoms politinėms frakcijoms.