Baltarusija: ALDE frakcija griežtai kritikuoja Minsko valdžios institucijų taikomą mirties bausmę

2018 03 14 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
hopeless 1188692 1279x974 Nuotr. Freeimages

Liberalų ir demokratų frakcija Europos Parlamente dar kartą patvirtina savo griežtą poziciją prieš mirties bausmės naudojimą visomis aplinkybėmis ir griežtai kritikuoja ką tik atskleistą 2017 m. spalio mėnesį Baltarusijoje įvykdytą mirties bausmę Kirilui Kazachokui. Šis faktas atkreipė visuomenės dėmesį tik dabar, kadangi teikiama labai mažai informacijos apie mirties bausmių vykdymą.

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius (Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdis), ALDE frakcijos koordinatorius Žmogaus teisių pakomitetyje, teigia, kad Europos Sąjunga privalo imtis neatidėliotinų veiksmų įvedant mirties bausmių moratoriumą:

„Tampa aišku, kad Minsko valdžios institucijos mėgaujasi faktu, jog Baltarusija tebėra vienintele šalyje Europoje, kuri naudoja mirties bausmę. Lukašenka gali palaikyti šią poziciją tol, kol jo santykių su ES „normalizavimo“ politika toliau tobulėja. Keliems baltarusiams bus atimta teisė į gyvybę? Mano požiūriu, ES turėtų daryti daug daugiau nei paskelbti dar vieną pranešimą spaudai. Niekas nesikeis tol, kol Baltarusijos režimas yra laikomas partneriu.“

Remiantis žmogaus teises ginančiomis NVO, Baltarusijoje yra mažiausiai penki mirties bausme nubausti asmenys, laukiantys jos įvykdymo.