Diena Europos Parlamente itin svarbi Lietuvai

1 55
Pirmą kartą istorijoje Europos Parlamentas 1,5h paskyrė nesaugios Astravo AE klausimo svarstymui. Reikia pripažinti, tokio europinio solidarumo šiuo klausimu iki šiol dar nėra buvę.
Vieningai, išskyrus vieną radikalios partijos atstovą, europarlamentarai išreiškė palaikymą Lietuvos argumentams dėl Astravo AE nesaugumo ir reikalavimą ES institucijoms imtis veiksmų neleidžiant Astravo AE pagamintai elektros energijai patekti į ES rinką.
Rezoliucijos projekte, kuriam sausio 28 d. pritarė EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas, reiškiamas susirūpinimas dėl skubotos Astravo AE eksploatacijos pradžios ir kovą numatytos jos komercinės veiklos pradžios, nepaisant „prasto kokybės užtikrinimo bei kontrolės“, abejonių dėl ES ir kitų tarptautinių organizacijų rekomendacijų įgyvendinimo bei skaidrumo trūkumo.
Ši rezoliucija buvo parengta peticijos, kurią įteikė Sąjūdžio prieš Astravo AE atstovai, pagrindu. Puikus pripažinimas Sąjūdžio prieš Astravo AE veiklos svarbai - štai kiek gali nuveikti vieninga pilietinė visuomenė.
Tik apgailestauju, jog šioje rezoliucijoje, kaip ir eurokomisarės Kadri Simson kalboje, pateikiama informacija, kad šiuo metu į Baltijos valstybių rinkas nepatenka komercinis srautas iš Astravo AE. Deja, tai netiesa.
Šiandien Briuselyje Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją „Dėl Astravo (Baltarusija) atominės elektrinės saugos.
Už rezoliuciją balsavo 642 europarlamentarai, prieš – 29, susilaikė 21 europarlamentarai. Visą vasario 11 d. Europos Parlamente priimtą rezoliuciją rasite čia.