2021 09 14 Raktažodžiai: Iniciatyvos, Lietuvoje
LIPDUKAS

 Kartu su Joniškio rajono savivaldybe pristatome mūsų pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą 2021!“, kurio tema šiemet -  Žaliasis kursas.


Vienas labiausiai klimato atšilimą skatinančių veiksnių yra su žmogaus veikla susijęs šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas. Vienas iš būdų mažinti šiltnamio efektą yra biodegalų gamyba iš perdirbto panaudoto aliejaus. Tad prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir planetos išsaugojimo galima ir namie - perdirbimui atiduodant kasdien savo virtuvėse naudojamą aliejų.

Todėl visas Joniškio ugdymo įstaigas ir jų bendruomenes pakvietėme prisijungti prie šios tvarią gyvenseną skatinančios iniciatyvos.

Kaip vyks projektas?

Dalyvaujančių klasių mokiniai raginami namuose rinkti panaudotą aliejų į turimą talpą, atnešti jį į mokyklą ir supilti į specialiai skirtą panaudoto aliejaus konteinerį. Panaudotas aliejus bus transportuojamas perdirbimui bei pakartotiniam panaudojimui - biodegalų gamybai.

Kokia projekto nauda? 

·       Prisidėsime prie švarios ir žalios Lietuvos kūrimo;
·       Prisidėsime prie atsinaujinančių išteklių energijos  naudojimo ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų  kiekio mažinimo;
·       Mažinsime naudoto aliejaus žalą gamtai ir aplinkai.

 Kartu sukurkime sėkmingą panaudoto aliejaus kelią!

Daugiau informacijos mūsų sukurtame video