2022 06 14 Raktažodžiai: Europos Parlamente
287620871 445620627388860 7066607540013168912 n
Šiandien kartu su 44-iais kolegomis europarlamentarais kreipėmės laišku į Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną, ragindami jį būti tikru europiečiui.
Prieš daugiau nei savaitę Europos Vadovų Tarybai tariantis dėl šeštojo sankcijų paketo Rusijai, V. Orbanas vedinas ekonominių ir politinių interesų stabdė sprendimų priėmimą ir stengėsi kiek įmanoma susilpninti papildomas sankcijas Rusijai. Jam pavyko pasiekti išimtį, kad sankcijos nebūtų taikomos Rusijos naftai teikiamai naftotiekiu.
Taip pat, paskutinę minutę iš sankcionuojamų asmenų sąrašo buvo išbrauktas patriarchas Kirilas, kuris tiesiogiai prisideda prie putino propagandos teisinančios rusijos karą Ukrainoje.
Nesuvokiama, kad šalis, kurioje dar atviros sovietinio režimo padarytos žaizdos, nors ir netiesiogiai, remtų putino režimą. Ypatingai, kai yra kitų būdų, pavyzdžiui per "Adria" naftotiekį iš Adrijos jūros, užsitikrinti naftos tiekimą.
Dalinuosi laiško siųsto premjerui V. Orbanui nuoroda: https://bit.ly/3aTubqF ir į lietuvių kalbą išverstu laiško tekstu:
***
Gerbiamas Ministre Pirmininke Viktorai Orbanai,
mes, Europos Parlamento nariai, sekdami Europos Vadovų Tarybos derybas dėl 6-ojo sankcijų Rusijai paketo priėmimo, negalėjome suprasti Jūsų veiksmų, kuriais buvo siekiama vilkinti procesą, suskaldyti Europos Sąjungos vienybę ir susilpninti Rusijai taikomas sankcijas. Demokratiniam pasauliui vieningai remiant Ukrainą ir Ukrainos žmones, tikimasi, kad Jūsų vyriausybė elgsis taip pat. Vietoj to, matome apgailėtiną nacionalinės ekonominės naudos ir asmeninių politinių interesų prioretizavimą Ukrainos žmonių sąskaita. Apgailestaujame, kad Jūsų vyriausybė nenorėjo svarstyti "Adria" naftotiekio iš Adrijos jūros kaip alternatyvos Vengrijos naftos poreikiams patenkinti.
Jūsų užsitikrinta išimtis gavybai Rusijos naftos naftotiekiu ir toliau finansuos Rusijos karo nusikaltimus Ukrainoje. Tokie asmenys kaip patriarchas Kirilas, kuris buvo išbrauktas iš ES sankcijų sąrašo, jums paskutinę minutę primygtinai reikalaujant, ir toliau telks paramą nusikalstamiems veiksmams, dėl kurių tragiškai žūsta Ukrainos žmonės, tarp jų nekalti vaikai.
Europos Sąjunga buvo sukurta siekiant skatinti taiką, bendradarbiavimą ir vienybę. Būtent dėl šios vienybės ES ir jos valstybės narės atlaiko krizes ir kiekvieną kartą iš jų išeina stipresnės nei anksčiau. Esame įsitikinę, kad taip bus ir po šio baisaus karo.
Ukraina yra Europa. Skubiai įgyvendindama proeuropietiškas reformas ir gindama Europos demokratiją bei vertybes nuo Rusijos tironijos, Ukraina nusipelno visapusiškos mūsų paramos, taip pat ES kandidatės statuso. Raginame Jus, kaip ES valstybės narės, vis dar besigydančios diktatoriško sovietinio režimo padarytas žaizdas, vadovą, išsaugoti Europos vienybę. Prašome Jūsų stoti į teisingą istorijos pusę kartu su Vengrijos žmonėmis, kurie akivaizdžiai solidarizuojasi su Ukraina. Prašome Jūsų elgtis kaip tikram europiečiui.