2022 06 29 Raktažodžiai: Europos Parlamente, Ukraine
289064731 455441793073410 1628771553704584939 n

Šiandien kartu su septyniais kolegomis europarlamentarais, tarp kurių buvęs Lenkijos Užsienio reikalų ministras Radekas Sikorskis ir buvusi Prancūzijos Europos reikalų ministrė Nathalie Loiseau, paskelbėme kreipimąsi į Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą ir jo vadovaujamą vyriausybę, kuriame primename sunkiosios ginkluotės Ukrainai tiekimo svarbą.

Mūsų pagrindinė žinutė kancleriui Scholtzui:
“[...] Po dviejų mėnesių Bundestagas pavedė Vokietijos vyriausybei užduotį aprūpinti Ukrainą sunkiąja ginkluote, o vokiečių ginkluotė pagaliau pasiekė Ukrainos fronto liniją. Tačiau tai turi būti tik pradžia. Kadangi karas tęsiasi, parama negali kelti abejonių. Mes arba remiame Ukrainą viskuo, ko jai reikia, arba leidžiame Rusijai laimėti. Karo, kuris lemia mūsų žemyno ateitį, metu negalime svyruoti.

Raginame pasirūpinti skubiu pramonės įmonių paraiškų dėl ginklų sistemų pristatymo patvirtinimu, skatinant partnerius, kuriems reikia Vokietijos leidimo ginklų sistemų eksportui, pateikti šias paraiškas, ir atnaujinti „Leopard 1“ tankų tiekimą Ukrainai. Taip pat raginame kolegas Vokietijos Bundestage imtis tolesnių veiksmų, susijusių su jų š. m. balandžio 28 d. rezoliucija ir reikalauti, kad būtų nedelsiant įgyvendintas jų reikalavimas vyriausybei pristatyti sunkiąją ginkluotę Ukrainai.”.

Dalinuosi kreipimosi tekstu: https://bit.ly/3nrrQGE