Kreipimasis į ES Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį

2023 04 06 Raktažodžiai: Europos Parlamente
balandzio 6

Šią savaitę inicijavau europarlamentarų kreipimąsi į ES Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį raginantį intensyviau taikyti ES Magnitskio sankcijų režimą rusijos piliečiams.

rusijoje esama daugiau kaip 500 politinių kalinių, tarp kurių ne kartą Lietuvoje lankęsis ir prieš putino režimą pasisakęs Vladimiras Kara-Murza. Vladimiro kaip ir kitų politinių kalinių įkalintų dėl kritikos putino režimui ir pasisakiusių prieš karą Ukrainoje, sveikata sparčiai blogėja, jam nesuteikiama būtinoji medicinos priežiūra.

Mūsų pozicija aiški: asmenys susiję su neteisėtu pilietinių aktyvistų ir opozicijos narių įkalinimu ir persekiojimu turi sulaukti atpildo ES sankcijų pavidalu. Negalime nusileisti sankcijų taikymu sąjungininkėms JAV ir Kandai, kurios, tenka pripažinti, greičiau taiko savo žmogaus teisių sankcijų mechanizmus.
Kadangi, ES sankcijas tvirtina ES Taryba, mano kartu su kolegomis kitas žingsnis bus ES valstybių narių užsienio reikalų ministrų raginimas imtis sankcijų rusijos piliečiams.

Su kreipimusi į p. Borrellį, kurį pasirašė 70 europarlamentarų kviečiu susipažinti čia: https://bit.ly/3nT4c9y